ЧС-2023. Жіноча збірна України в матчі відбірного турніру здобула перемогу над командою Угорщини

У домашньому поєдинку відбору чемпіонату світу, який проходив у польському Ряшеві, жіноча збірна України перемогла Угорщину.

Через російську агресію та воєнний стан в Україні синьо-жовті змушені проводити перенесені домашні відбірні матчі в польському місті Ряшів на стадіоні «Сталь». На жаль, чотири дні тому наша команда поступилися Шотландії (0:4) та втратила шанси на вихід у плей-офф кваліфікації ЧС-2023. Максимум наші дівчата можуть набрати 13 очок, які наразі є в шотландок, проте вони поступаються їм за особистими зустрічами, тож за регламентом обійти не зможуть.

Фото Оксани Васильєвої

Сьогодні синьо-жовті в черговому відбірному поєдинку приймали угорок. Порівняно з минулою грою Луїс Кортес зробив три зміни в стартовому складі.

З перших хвилин наша команда заволоділа ініціативою, гравці завдали кількох ударів. На 16-й хвилині виник момент в угорок, але удар Зеллер із меж штрафного вчасно заблокували. Невдовзі Козлова непогано пробила, але повз ціль.

На 27-й хвилині українки повели в рахунку — після кутового у виконанні Шматко кіпера переграла Кравець. У наступній атаці ударом у площину відзначилася Гірин. Пізніше Самсон виручила після удару Ваго практично впритул. На 39-й хвилині Ваго невлучно замкнула небезпечний простріл. До перерви ще одна непогана атака господарок завершилася ударом Петрик вище цілі.

У другому таймі українки продовжували переважати. На 54-й хвилині Кравчук головою пробила у площину, пізніше Кравець після кутового завдала класного удару, однак голкіпер суперниць перевела м’яч у поперечину. Згодом Гірин опинилася на хорошій позиції перед воротами, проте головою пробила вище.

На 76-й хвилині після класної атаки українок м’яч у ворота відправила Панцулая, однак арбітри зафіксували в неї офсайд. І все ж під кінець зустрічі Овдійчук подвоїла перевагу нашої збірної, здорово реалізувавши вихід сам на сам після передачі Панцулаї. У підсумку підопічним Луїса Кортеса вдалося здобути перемогу.

На цьому червневий збір синьо-жовтих завершено, наступні офіційні матчі чекають на українок у вересні.

ЧС-2023 серед жіночих команд. Відбірний турнір

Україна — Угорщина — 2:0 (1:0)

Голи: Кравець (27), Овдійчук (90).

Україна: Самсон, Корсун (Подольська, 60), Кравець, Шматко (к), Романенко, Хімич (Апанащенко, 74), Петрик, Кравчук (Куніна, 60), Козлова (Овдійчук, 84), Гірин, Глущенко (Панцулая, 75).

Тренер: Луїс Кортес.

Угорщина: Біро, Попп (Д. Немет, 55), Тураньї, Ковач, Сабо, Чісар (к) (Нодь, 67), Феньвеші, Зеллер (Чаньї, 81), Ваго, Чікі, Загор (Папой, 55).

Тренер: Маргрет Крац.

Арбітр: Фатіма Зангене (Норвегія).

Попереджені: Шматко (21), Кравчук (31) — Д. Немет (62), Тураньї (74).

Плей-офф: 3—11 жовтня 2022 року.

Міжконтинентальний плей-офф: 7—15 листопада 2022 року, 13—25 лютого 2023 року, 3—11 квітня 2023 року.

Фінальний турнір (Австралія, Нова Зеландія): 10 липня — 20 серпня 2023 року.

Відбірний турнір ЧС-2023 серед жінок. Європейська зона

Груповий раунд

Європа на ЧС-2023 має 11 прямих путівок, ще одна команда візьме участь у міжконтинентальному плей-офф.

Група А: Швеція, Фінляндія, Ірландія, Словаччина, Грузія.

Група В: Іспанія, Шотландія, Україна, Угорщина, Фарерські о-ви.

Група С: Нідерланди, Ісландія, Чехія, Білорусь, Кіпр.

Група D: Англія, Австрія, Північна Ірландія, Північна Македонія, Латвія, Люксембург.

Група E: Данія, Боснія і Герцеговина, Азербайджан, Мальта, Чорногорія.

Група F: Норвегія, Бельгія, Польща, Албанія, Косово, Вірменія.

Група G: Італія, Швейцарія, Румунія, Хорватія, Молдова, Литва.

Група H: Німеччина, Португалія, Сербія, Ізраїль, Туреччина, Болгарія.

Група I: Франція, Уельс, Словенія, Греція, Казахстан, Естонія.

Дев’ять переможців груп вийдуть безпосередньо на ЧС-2023. Другі команди груп продовжать боротьбу на наступному етапі.

Плей-офф

Дев’ять команд, які посядуть другі місця у групах, виступатимуть у плей-офф, що складатиметься з двох етапів.

Трійка найкращих серед других команд отримає можливість грати безпосередньо на другому етапі плей-офф. Шість учасників, які залишилися, змагатимуться за три перепустки в одноматчевих протистояннях на першому етапі. Три переможці першого раунду та три команди, які напряму вийшли до другого етапу, в одноматчевих дуелях визначать трійку переможців плей-офф УЄФА.

Два переможці плей-офф УЄФА другого етапу з найвищим рейтингом (критерії, застосовані до результатів групового етапу плюс плей-офф другого раунду) отримають два автоматичні місця на ЧС-2023, а ось третій переможець продовжить свій шлях у міжконтинентальному плей-офф.