Олексій Дитятьєв: “Зараз я навчаюся на тренера, але паралельно шукаю клуб, щоб грати”

Український захисник Олексій Дитятьєв в інтерв’ю польському виданню Super Expressem розповів, чим займається зараз, та чи збирається продовжувати ігрову кар’єру.

– Як так сталося, що ви опинилися в Херсоні?

– Мій товариш створив волонтерську організацію. Ми привозили їжу, ліки та інші речі, тому що в Херсоні живе багато пенсіонерів і дітей, які в першу чергу потребують їжі. Ми поспілкувалися з бійцями, які воюють на фронті, і запитали, чого вони найбільше потребують. Ми будемо шукати ці необхідні речі і спробуємо доставити їх через деякий час.

– Більше року тому ви говорили, що відчуваєте безпорадність, що не можете допомогти своїм співвітчизникам. Ця поїздка до Херсона – це теж поклик серця?

– Відтоді, як я виїхав з Польщі, багато чого сталося. Спочатку я поїхав до клубу в Казахстані, а потім до ПФК “Львів”. Я був там до липня. Зараз я в Києві, вчуся на тренера і хочу скласти іспит на категорію В, але також шукаю клуб, де можна було б продовжити грати у футбол. У мене було трохи часу, тому я поїхав до Херсона на чотири дні.

– Що там відбувається, адже це важливе місто зі стратегічних міркувань?

– Росіяни стоять на іншому березі річки, приблизно за кілометр від центру Херсона. Щодня артилерія обстрілює місто, і від снарядів важко сховатися. Вони б’ють з гармат, і у вас є максимум 10 секунд від пострілу до вибуху снаряда. І так день за днем, практично година за годиною. Життя там драматичне.

– Чи був страх перед поїздкою?

– Страх завжди є, але я поїхав, щоб побачити це на власні очі. Я хотів допомогти і думаю, що це мені вдалося. На початку війни, коли росіяни окупували Херсон, не було можливості щось доставити, тому що не було зеленого коридору, щоб допомогти цивільному населенню. Що стосується безпеки, то у нас був відповідний одяг, бронежилети, але не було зброї, тому що її отримують тільки солдати, які служать в армії.

– Незважаючи на драму, яку переживає Україна, ви намагаєтеся жити нормальним життям, адже відвідуєте тренерські курси в Києві?

– Для нас вже нормально жити в таких умовах, але якби я привіз сюди когось з Польщі, то для них це було б ненормально. Ми живемо, бо що нам робити, сидіти і плакати? Це не допоможе. Треба боротися, і кожен повинен робити свою справу. Чим довше це триває, тим важче людям.

– Ви не думаєте про те, щоб приїхати до Польщі?

– Я все ще хотів би грати у футбол, можливо, тренувати молодь, і якби з’явилася пропозиція, я говорю не тільки про Польщу, я б, напевно, прийняв її, оскільки мене ще не призивали до армії в Україні, але я можу піти. Я можу туди потрапити, тому що призвати можуть будь-якого чоловіка у віці від 18 до 50 років.  Тому ви не можете залишити Україну. Розумієте, навіть розмовляти польською мені було важко, відколи я пішов рік тому.

– Це непогано, і я буду дзвонити вам частіше, щоб ви не забували польську мову.

– Ну, може бути і так. А що стосується польського футболу, то я весь час слідкую за “Краковією”, за польською лігою загалом. Сумую за тими часами… ну що тут ще скажеш. Можливо, колись пан Філіпяк запросить мене до “Краковії”. Пан Табіш там вже не працює, тож, можливо, буде легше (Якуб Табіш, колишній віцепрезидент “Краковії” – ред.). Мої проблеми в Польщі почалися з цього пана, тому що тренер вважав мене хорошою людиною.

– Я все ж таки запитаю про ваших батьків і родичів, чи всі вони живі?

– Батьки виїхали з Нової Каховки, де на початку війни було пекло, і зараз вони в безпеці. А родичі та друзі? Я не знаю, чи є ще хтось в Україні, хто не втратив когось із близьких під час війни.

footboom1.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *