Черговий рестарт першого чемпіона України припинився на невизначений термін
«Наші дорогі вболівальники та усі любителі футболу змушені поінформувати вас про припинення роботи спортивного клубу Таврія.
На жаль, на частку нашого клубу випали тяжкі випробування вже не вперше.
Перший Чемпіон Незалежної України припинив своє існування у 2014 році через анексію Криму. Після цього було багато спроб знайти підтримку та відновитися як професіонали серед українських футбольних клубів.
Ми голосно заявили про себе завдяки новому керівництву, зібрали коло однодумців, посилили склад та готувалися виконувати завдання. Але знову, через війну, ми змушені зупинитися.
Хочемо вірити, що це звернення до вас не стане останнім, і ми зустрінемося на зелених полях України.
Ваша улюблена футбольна команда Таврія», – повідомляється на офіційному сайті клубу та в його акаунтах у соцмережах.
Так замкнулося чергове коло багатостраждального клубу. Але є надія, що Таврія ще відродиться. «І зіграє у рідному Сімферополі», — додають у коментарях уболівальники.
Клуб, який є
Коли трапилися трагічні події 2014 року, Таврія призупинила свою діяльність. Як і ФК Севастополь, Титан (Армянськ) та інші клуби, які брали участь на всіх рівнях чемпіонату України з футболу. Але ниточкою, що поєднувала історію сімферопольського клубу з майбутнім, був нардеп Куніцин. Багаторічний керівник ФК Таврія та голова місцевої федерації врятував для неї юридичні права, герб, форму та домігся того, щоб клуб продовжив своє існування.
Таврія була у полі зору УАФ — завдяки цьому на Херсонщину приїжджав особисто Павелко, а також його найближчі заступники. Під час турне трофею Ліги чемпіонів скромне містечко Берислав могло бачити кубок, який погостював у тимчасово переселеного клубу Таврія.
Якийсь час команда тинялася — Нова Каховка, Берислав, ходили навіть чутки про обласний центр, адже за документами клуб писався Таврія-Сімферополь (Херсон). Нову сторінку історії клубу вже написав місцевий бізнес Херсонської області, і вона була багатообіцяючою.
Спортклуб із надіями
Паралельно існував спортивний клуб Таврія (Новотроїцьке), а у селі Мар’янівка відомий місцевий агробізнесмен Едуард Репілевський створив новий стадіон. Якоїсь миті сторони знайшли один одного, і сімферопольська Таврія перебазувалася на Мар’янівку. Мальовничі степові краї, недалеко Асканія-Нова, поруч Горностаївка, футбольний клуб Мир, що колись виставляв у Другій лізі.
У Таврії, оновленої та посиленої, з’явилися амбіції. Якщо минулого сезону вона фінішувала четвертою в Групі «Б» Другої ліги, то зараз вважалася серед головних претендентів на підвищення у класі. Четверте місце на проміжному етапі настільки не задовольняло амбіції спортклубу, що взимку було замінено тренерський штаб та підписано низку новачків.
Таврія під керівництвом екс-наставника Діназа Володимира Бондаренка збиралася підібратися ближче до дуету фаворитів. Молодий фахівець, який визнавав нещодавно тренером року у Другій лізі, взявся за роботу з ентузіазмом. Таврія виграла всі три спаринги у сусідів по області та дивізіону, збиралася провести серйозний закордонний збір та дивилася в майбутнє з оптимізмом. Віце-президент СК Таврія Данило Репілевський навіть анонсував бажання реконструювати у сусідній Новій Каховці стадіон рівня УПЛ. Зрозуміло, що за цим був би і серйозний турнірний прогрес.
В окупації не до футболу
Херсонська область відчула на собі тягар чужого чобота. Тут не до футболу і не до традиційного Кубка АР Крим, який усі ці роки проходив в обласному центрі. Брала б у ньому участь і Таврія. Але, оскільки футболу немає і не передбачається, коли буде, керівництво та власники СК Таврія оголосили про припинення роботи.
Це страшно і це б’є з історії вітчизняного футболу, але це не вперше. Хай буде мир, а футбол наспіє — буде створено спеціальну програму розвитку кримських клубів, інвестовано в інфраструктуру та дитячий футбол. Але зараз доводиться терпіти та розуміти.
Насправді запас міцності навіть найсерйозніших клубів України не такий великий, як може здатися збоку. Якщо не оживе футбол влітку, як це було в коронавірусному 2020-му, багато хто може впасти, наче картковий будиночок. За інсайдерською інформацією, навіть у багатьох клубах УПЛ виплати початку квітня можуть стати останніми. Що буде далі, залежить напряму лише від успіхів ЗСУ та темпів визволення нашої Батьківщини.
Футбол — атрибут мирного життя, що засмучує, і обнадіює. Нині, поза сумнівом, не до розваг. Але можливість відродження спорту, культури та шоу-бізнесу — це і є те світло наприкінці тунелю, яке бризкає і дає нам скромне очікування майбутнього.
Рано вранці 24 лютого росія здійснила ракетний обстріл та авіабомбардування більшості українських міст, а потім розпочала повномасштабне військове вторгнення. Війна проти Росії триває вже 34-й день.