Олег КОМУНЯР:Андрій Шевченко – відома особистість у нашому футболі та великий авторитет у європейському футболі.Олег КОМУНЯР:

Спецкор «УФ» відвідав Конгрес УАФ і зібрав думки про нового президента організації. Андрій Шевченко – очима Конькова, Павлова, Іщенка, Гецка та інших гостей і делегатів. Своєю думкою поділився й заступник Голови Асоціації футболу Автономної Республіки Крим та м.Севастополя Олег Комуняр.

новим президентом УАФ став 47-річний Андрій Шевченко. Він шостий голова федерації після Віктора Баннікова (1991 – липень 1996), Валерія Пустовойтенка (липень 1996 – серпень 2000), Григорія Суркіса (серпень 2000 – вересень 2012), Анатолія Конькова (вересень 2012 – березень 2015), та Андрія Павелка (березень 2015 – січень 2024).

За кілька годин до виборів спецкор сайту «Український футбол» провів опитування серед тих футбольних людей, які прибули на Конгрес, поставивши їм два питання: яким вам бачиться новий президент Української асоціації футболу, і на які проблеми у розвитку українського футболу йому необхідно звернути увагу в першу чергу.

Думки

Анатолій КОНЬКОВ, екс-президент УАФ: 

– Посада президента Української асоціації футболу – це зовсім інша робота, ніж тренерська та всі інші в футболі. Тому треба дуже глибоко з нею ознайомитися – вникнути в неї. Для того, щоб надалі ефективно вирішувати всі ті завдання, які стоятимуть перед українським футболом. Будемо сподіватися на те, що новий президент буде у нас хорошим. 

Анатолій Коньков. Фото: Олександр Петров

Микола ПАВЛОВ, президент Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу: 

– Хочеться, щоб Андрій Шевченко в якості президента УАФ був схожий на Шевченка футболіста і тренера, коли сам грав і тренував нашу національну команду. Вважаю, що та збірна, якою керував Шевченко показувала найкращий футбол за часи нашої незалежності. 

Які сподівання? Насамперед, УАФ треба подбати про масовий і юнацький футбол. Це наше майбутнє, тому більше уваги сюди. А ще на розвиток інфраструктури клубів. Зараз команд у нас багато, однак зазвичай вони всі щось орендують. Свого дуже мало. В цьому плані потрібно брати приклад із команди Лівий Берег, на те, що зробив у плані розвитку інфраструктури Микола Лавренко та ваш покірний слуга (Микола Павлов є почесним президентом футбольного клубу Лівий Берег, – прим. О.П.)

Андрій Миколайович Шевченко про це знає, тому пообіцяв, після того, як його оберуть президентом, один із перших візитів зробити саме на Лівий Берег. 

Іван ГЕЦКО, автор першого голу збірної України: 

– Головне щоб новий президент був, як кажуть, нашою людиною – це важливо. Щоб був порядок, щоб ми повірили в нього, підтримували його та пішли за ним. Першочергова увага – це дитячо-юнацький футбол. Треба поставити його на достатньо високий рівень, щоб згодом у нас з’явилися нові зірки такого ж калібру, як Блохін, Бєланов, Шевченко. 

Іван Гецко. Фото: Олександр Петров

Олександр ІЩЕНКО, ДЮСШ Динамо (Київ): 

– На мою думку, перш за все потрібно налагодити взаємозв’язок між інститутами збірних команд і дитячо-юнацьким футболом. Адже за останні кілька років комітет, який повинен був цими питаннями займатися, мав лише назву – комітет збірних. Він не працював. Ніякої взаємодії не було між керівниками футбольних шкіл і структурою, яка займається цими питанням у Федерації футболу. 

Сподіваюся, що з приходом Андрія Шевченка та Сергія Реброва у цьому питанні будуть зміни і зрушення у кращий бік. Особисто для мене це дуже болюче питання. Думаю, ми налагодимо ці відносини, що принесе користь усьому нашому футболу. Виведемо наш дитячо-юнацький футбол на новий якісний рівень. 

Олександр КОСЕВИЧ, Асоціація футболу Донецької області: 

– На мій погляд, Андрій Шевченко, як новий президент УАФ, повинен бути таким ж ефективним і успішним, як футболіст – Шевченко. Сильним, сміливим, цілеспрямованим. Завдання сьогодні одне – пережити війну та наладити роботу усіх підрозділів УАФ. Роботи в Андрія Миколайовича багато. Ми йому довіряємо, тому будемо допомагати. 

Ярослав ДЕРЕВЯНКО, голова Федерації футболу міста Дніпра та виконавчий директор Асоціації футболу Дніпропетровської області: 

– Вважаю для блага нашого футболу повинен бути перший крок у бік розвитку дитячо-юнацького футболу. Ось на що новому президенту УАФ треба звернути увагу. Тут треба докласти максимум зусиль. Масовий і аматорський футбол в нашій державі складає, мабуть, відсотків 99,9. 

Тільки 0,01 відсоток футболістів потрапляє у професійні команди, до складу команд УПЛ і ПФЛ, тому другий крок – це увага на масовий футбол. Також пріоритетним напрямком є жіночий футбол, який, відверто кажучи, знаходиться на не найкращому рівні. А взагалі, від президента УАФ та його команди будемо очікувати кропіткої праці. А ми від себе в регіонах будемо по максимуму докладати зусилля для підтримки, щоб з кожним роком наша держава піднімалася якомога вище у рейтингу УЄФА.

Олег КОМУНЯР, Асоціація футболу АР Крим та м.Севастополя: 

– Андрій Шевченко – відома особистість у нашому футболі та великий авторитет у європейському футболі. Звичайно, хотілося б, щоб він на своїй посаді був гарним менеджером, щоб ми бачили розвиток нашого футболу так, як мріємо і хочемо. 

Розуміємо, що зараз у нашій країні війна, але, попри це, потрібно працювати. Вважаю, що, в першу чергу, новому президенту УАФ слід звернути увагу на розвиток регіонального футболу. Зараз бачимо, що деякі регіони перебувають без команд, навіть західні, де немає активних бойових дій. Треба допомагати клубам розвивати інфраструктуру, можливо не коректно про це казати в умовах війни, але плани розвитку повинні бути. 

А ще хотілося б щоб у нашому футболі було менше скандалів, пов’язаних з корупцією, суддівством… Будемо сподіватися на краще, що Андрій Шевченко стане ефективним менеджером, принаймні, я від нього цього очікую. І мені щось підказує, що в нього все вийде. 

Оле Комуняр

Юрій ТИМОФЕЄВ, Асоціація футболу Волині: 

– Андрій Шевченко – людина, яка про саму гру у футбол знає, мабуть, все. Але президент УАФ – це інша сфера роботи. Асоціація живе не тільки футболом. Це багатогранне господарство, де є масовий футбол, дитячий футбол, жіночий футбол, аматори, а вже потім професійні клуби. 

Як наш новий президент буде працювати? На даний час мені важко сказати. Ми аж до самого Конгресу не бачили, не чули його програми. Не знали, хто стане його помічниками. На мій погляд люди, які увійдуть в його команду, повинні взяти з європейського футболу все краще, за вимогами часу: футбольні, економічні, фінансові тенденції, і втілити їх у наш футбол. 

Чесно кажучи, зараз наш футбол перебуває у застійному стані. Тому всі ми живемо надією, що буде краще. Але головне, щоб в Україні був мир, щоб закінчилася ця клята війна. 

ukrfootball.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *