Про футбольну команду «Мрія-Гостомель» як новий тренд корисного дозвілля для переселенців

«Мріємо про перемогу, мрії не спинити» — цей слоган футбольної команди з Гостомеля нагадує про відомий літак, зруйнований рашистами в перші дні війни, який став уособленням майбутнього відновлення України, що обов’язково відбудеться після перемоги України над ворогом

Зараз за команду грає колишній гравець “Таврії” Владислав Жавко

Засновники волонтерського штабу «Реставратор. Картопляне  військо» блогер Дмитро Дубас і спортивний журналіст Микола Васильков втілюють на практиці нові соціальні тренди роботи з переселенцями на Київшині. Одним з них стало створення футбольної команди «Мрія-Гостомель», яка складається з вимушених переселенців, переважно, з тимчасово окупованих рашистами регіонів України.

«Всі ми пам’ятаємо літак «Мрія», який під час наступу військ окупантів на українську столицю, перебував в аеропорту міста Гостомель. Цього справді героїчного міста, зусиллями оборони якого вдалося не допустити ворога в Київ», — розповідає один із засновників штабу «Реставратор. Картопляне військо» Микола Васильков.

Власне, футбольна команда «Мрія-Гостомель», за задумом її засновників, є довготривалим проєктом і одним із напрямів системної роботи з переселенцями.

«Ми не лише забезпечуємо громадян, які приїхали з тимчасово окупованих територій до Гостомеля (їх в ОТГ вже близько 3000), продуктами харчування, засобами гігієни тощо, а і допомагаємо з соціальною інтеграцією. Адже важливо, щоб вони розвивались, професійно зростали. Для цього об’єднали переселенців, які вміють грати в футбол, і створили футбольну команду. Серед наших гравців — чимало мешканців з окупованих територій: АР Крим, Херсонщини, Луганщини тощо», — сказав Микола Васильков.

До речі, кожен матч команди, яка, фактично, є втіленням мрії багатьої українців про майбутнє щасливе повоєнне мирне життя, є гуманітарним фестивалем для родин переселенців. Під час івенту діти отримують подарунки, беруть участь в майстер-класах — спортивних, мистецьких, пізнавальних. Власне, гравців на поле виводять діти, що є надзвичайно емоційним та зворушливим моментом.

Суперниками команди з Гостомеля є футбольні аматорські колективи. Дуже важливо, що гравці поступово набувають популярності, стають відомими у своїх громадах, у них з’являються справжні вболівальники. Отже, такі заходи для переселенців, які часто відчувають себе чужими в нових громадах, стають формою корисного соціального нетворкінгу.

На івенти, організовані штабом «Реставратор. Картопляне військо» нерідко запрошують селебритіс, які спілкуються з родинами переселенців, дають автографи, проводять фотосесії. Серед постійних учасників заходів — шоумен Ігор Кондратюк, баскетболіст Слава Медведенко, футболісти Віктор Леоненко і Олександр Караваєв. Вони, до того ж, є амбасадорами проєкту, серед напрямів якого — відновлення стадіону Гостомеля, який зазнав значних пошкоджень під час російських терористичних атак.

www.polskieradio.pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *