УАФ звернулася до ФІФА, УЄФА та національних асоціацій щодо рішення про повернення російських команд

Українська асоціація футболу звернулася до ФІФА, УЄФА та національних асоціацій Європи з офіційним листом, в якому просить переглянути рішення Виконкому УЄФА щодо повторного допуску російських команд U-17 до міжнародних змагань.

«Це рішення є цілком несподіваним, враховуючи рішучу позицію УЄФА та ФІФА з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, відповідно до якої всі російські команди були відсторонені від будь-яких змагань під егідою цих організацій. У той час УЄФА чітко дав зрозуміти, що це рішення було необхідним для забезпечення його статутних цілей популяризації футболу в Європі в дусі миру, а також організації та проведення футбольних турнірів із повагою до здоров’я гравців. Президенти обох організацій висловили свою «повну солідарність з усіма постраждалими людьми в Україні» та сподівання, що ситуація в Україні «суттєво та швидко покращиться, щоб футбол знову міг стати вектором єдності та миру між людьми».

Проте, як відомо всьому світові, страждання українського народу з тих пір тільки збільшилися й тривають до сьогодні. Хоча ми повністю підтримуємо будь-які дії, спрямовані на допомогу дітям, це рішення виглядає сліпим до страждань українських дітей. Російські солдати продовжують вбивати та викрадати українських дітей і знищувати цивільну інфраструктуру, серед якої — тисячі шкіл і сотні стадіонів і спортивних споруд, тим самим знищуючи можливість для українських дітей не тільки займатися спортом, але й жити нормальним життям.

Із початку повномасштабного вторгнення сотні дітей — від новонароджених до підлітків — були вбиті, тисячі поранені, порушено понад 3000 справ щодо злочинів проти дітей, у тому числі злочинів сексуального насильства. Щонайменше 19 тисяч дітей були викрадені з України та вивезені до росії. У тих, хто вижив і залишився, ракети та снаряди продовжують літати над головами, і вони змушені проводити години в холодних підземних бомбосховищах і мають дуже мало можливостей насолоджуватися свободою, якою користуються гравці російських команд U-17, що живуть і тренуються в теплих, безпечних і спокійних містах.

Наголошуємо, що ця війна порушує права саме українських дітей, а не російських, єдиною проблемою яких є відсутність досвіду участі в міжнародних змаганнях в Європі.

У Спортивному арбітражному суді (CAS) під час розгляду апеляції російського футбольного союзу УЄФА чітко дав зрозуміти, враховуючи загальну громадську думку щодо російського вторгнення, «незалежно від віку, УЄФА вважає безвідповідальним ставити російських спортсменів у становище, коли вони можуть зіткнутися зі значною негативною реакцією, не тільки фізичною, але й на інших форумах, у тому числі в соціальних мережах». Оскільки за останні 18 місяців становище лише погіршилося, згідно з міркуваннями УЄФА, останнє рішення є «безвідповідальним».

У CAS УЄФА також чітко дав зрозуміти, що відмова асоціацій-членів грати проти збірної росії загрожує цілісності змагань і що виключення російських команд було «необхідним» для досягнення статутних цілей.

На тлі останнього рішення Українська асоціація футболу звернулася до всіх асоціацій-членів УЄФА з проханням приєднатися до бойкоту будь-яких матчів проти російських команд. Такий бойкот уже офіційно оголосили футбольні асоціації Англії, Польщі, Латвії, Литви, Швеції, Данії, Фінляндії, Ірландії, Норвегії та Румунії. Декілька інших країн — Швейцарія, Чехія, Нідерланди та Естонія — публічно заявили, що чекають подальших пояснень від УЄФА. Власна аргументація УЄФА передбачає, що його статутні цілі вимагають скасування нещодавнього рішення.

Ми твердо переконані, що футбол повинен завжди бути на боці миру, толерантності та справедливості між країнами в будь-яких змаганнях.

Ми закликаємо ФІФА та УЄФА протистояти насильству та свавіллю російської федерації. Ми рішуче дотримуватимемося цієї позиції до припинення війни в Україні та відновлення миру на Європейському континенті», — зокрема, ідеться в листі.

uaf.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *