В день старту Чемпіонату Європи 2024 року екс-тренер «Таврії» Сергій Пучков дав інтерв’ю для асоціації футболу АР Крим та м. Севастополя:

– Доброго дня. Чи могли б ми поставити вам кілька запитань?

– Так звичайно. Буду радий відповісти.

– Де ви зараз і як довго проживаєте?

 – Зараз я перебуваю в Німеччині. Тут я вже рік. Приїхав сюди, як і всі наші біженці. Поки що залишаюсь тут.

– Чи залишись ваші родичі в Україні?

– В Україні так. Там залишився мій син.

– Чим ви зараз займаєтесь?

– Зараз, на цей момент, я займаюсь вивченням німецької мови, щоб знайти тут роботу. Хлопці допомагають мені в пошуках. Хочу працевлаштуватися, щоб ще десь тренувати професійну команду та поділитися своїм досвідом.

– Чи виникають у вас ще якісь складнощі в Німеччині?

– Ні, тут все нормально. Найголовніше – знати мову. Це першочергово, що потрібно, щоб знайти собі роботу.

– Чемпіонат Європи цього року відбудеться в Німеччині й незабаром розпочнеться, чи плануєте ви відвідати усі матчі Збірної?

– Дякуючи асоціації футболу АР Крим та м. Севастополя та Олексію Кручеру – виконавчому директору Херсонської обласної асоціації футболу, планую відвідати матчі збірної України. Квитки мені надали безкоштовно як Заслуженому тренеру України.

– Тобто виникають складнощі знайти білети на матчі Збірної?

– Такі складнощі є, тому що їх немає взагалі. Вірніше вони є, але цінова політика в інтернеті така… Також багато шахраїв, вони пишуть,  що є білети, але гроші скинули і вони пропадають.

– Хто на вашу думку є фаворитом в чемпіонаті?

– Усе це, як сказати, дуже складно, але можна припустити хто буде претендентом. Хоча б дві-три збірні я можу назвати. Ну, на першому місці, звичайно, це господарі. Це зрозуміло всім. Це те, що є на даний момент. Зрозуміло, я був на матчі, коли наші грали з німцями, і дивився гру нашої Збірної. Складно зробити якісь висновки. Наступний матч у німців був з греками, вони грали і важко перемогли. Але зрозуміло, що вони побачили в цих матчах, на що потрібно звернути увагу. Сьогодні почнеться чемпіонат і подивимося, як вони зіграють з шотландцями. Це перший фаворит. І ще команди, які можуть здивувати, звичайно, це Іспанія, Хорватія, яку я бачив, дуже добре виглядала команда, ну і традиційно це Франція.

– Як ви оцінюєте шанси нашої Збірної?

Ну, якщо дивитись по командам, що знаходяться у нашій групі, то зрозуміло, щодо першого місця, то перевагу віддають Бельгії. З їхнім підбором футболістів, які грають у їхній збірній – це звичайно бельгійці. А далі важко сказати, чи за румун, чи за словаків. Все це ми побачимо після нашої першої гри, де ми маємо всі готуватися. Всі команди потрапили сюди не просто так. Грали, здобували місця у своїх групах. Трохи нам було важко, але ми пройшли. А так, звичайно, сподіваємося і будемо всі вболівати за збірну України. Це зрозуміло. Але побачимо. Найголовніше – перша гра. Все буде залежати від гри з Румунією. Якщо ми обіграємо Румунію, то 70 відсотків, що ми займемо друге місце.

– За якими ще матчами будете спостерігати окрім Збірної? За усіма?

– Ні, не за всіма. Буду обирати хороші матчі. Завтра, на мою думку, буде цікава гра Іспанія-Хорватія. Дуже цікава гра, вони грають о 6 годині. Буду обирати матчі, зациклюватися повністю на всіх матчах дуже складно. Ось неділя, дуже цікавий матч, навіть два. Польща-Нідерланди, гарна гра буде в неділю, і Сербія-Англія. Ось ці можна подивитися. Ну, вже 17-го у понеділок ми будемо дивитися наших.

– Свого часу ви були тренером ФК «Севастополь», та під вашим керівництвом грав Олександр Караваєв, чи виділявся він в той час своєю грою?

– Виділявся. І я вважаю, що я, як кажуть, дав йому багато у футбольному плані. Дуже цікавий хлопець. Він прийшов до нас в оренду з Шахтаря. Молодий, зовсім юний. І я йому довірив місце в основному складі. І я радів його грі.

– Що ви можете зараз сказати про гру Олександра Караваєва зараз?

– Ну, він не стоїть на місці, як кажуть інші футболісти. Але він не завадив би Збірній, не погіршив би. Зрозуміло, що там і Конопля знаходиться на даний момент, і хто там другий, Тимчик … У мене більше симпатій до Караваєва, ніж до Тимчика.

– Ви підтримуєте зв’язок з Олександром?

– На даний час ні. А коли він був у Збірній, він навіть допомагав мені з квитками на матч Україна-Італія. Коли ми грали матч-відповідь, наші зіграли внічию 1-1, він мені допоміг з квитками.

– Як тренер, найвищого успіху ви досягли, працюючи в Таврії, ставши володарем Кубка України у 2010 році й у 2021 році знову очолили клуб. Скажіть як вас прийняли гравці у відродженій команді?

– Важко сказати. Це дві різні команди Таврії. Зрозуміло, що всі хлопці прекрасно розуміли, всі дивляться в інтернеті, чого добився їх тренер який приїхав їх тренувати. Як футболіст і як тренер, його досягнення. І, звісно, дуже добре було сприйнято це все.

– Таврія була останнім місцем вашої роботи?

– Так, поки на цей момент, так. Але сподіваємось, що буду продовжувати тренерську роботу.

– Чи були у вас потім ще якісь пропозиції тренерської роботи?

– Ну, тільки так. На словах все.

– Тобто, ви хотіли б продовжити свою тренерську роботу?

– Звісно. Звісно, з задоволенням. Я ж сказав, що хотілося б. Завжди готовий вислухати, що хочуть, як хочуть, які завдання.

– Чи слідкуєте ви за чемпіонатом Німеччини?

– Ну, зараз перерва, а коли був чемпіонат, то так, дивився. Але в основному дивився що? Там, де грали, скажімо, Баварія, Байєр, Лейпциг.

– Чи відвідували ви якісь матчі чемпіонату Німеччини?

– Ні, не було часу, не вийшло.

– Чи розглядаєте ви можливість працювати тренером в Німеччині?

– Ну, я ж сказав, що якщо все в мене вийде з мовою. Тільки вивчу мову, одразу думаю. Щоб правильно сказати – шукаю варіанти,

– Чи плануєте в майбутньому повертатись в Україну?

– Ну, війна закінчиться, а чому ні? Дай Боже, щоб швидше закінчилося, і повернутися додому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *