Андрій Шевченко: «Український футбол має бути масовим і доступним, збірні — гордістю кожного українця, а клуби — сильними та ефективними»

Сьогодні, 25 січня в Києві відбувся позачерговий XXVI Конгрес Української асоціації футболу. На ньому було обрано шостого президента УАФ. Ним став легендарний український футболіст і тренер, володар «Золотого м’яча», перший амбасадор UNITED24 Андрій Шевченко.

У своїй роботі новий президент асоціації зосередиться на дев’ятьох кроках: прозорості та цифровізації діяльності асоціації, розвитку збірних команд та їхніх брендів, співпраці з клубами, реформі арбітражу та підготовці фахівців, міжнародній співпраці та використанні футболу для посттравматичного відновлення українців.

Фото Андрія Ющака

«Український футбол має бути масовим і доступним, збірні — гордістю кожного українця, а клуби — сильними та ефективними. Ми плануємо впроваджувати найкращі світові практики для швидкого розвитку українського футболу та використовувати футбол для подолання травм війни. Попереду дуже багато роботи», — сказав Андрій Шевченко.

Новий президент УАФ зазначив, що в планах — створити базу осіб, залучених до футболу, та оцифрувати всю діяльність асоціації. Для цього Шевченко планує співпрацювати з командою Міністерства цифрової трансформації України.

Один зі складних викликів — відтік талановитих дітей з України. У своїй промові Шевченко наголосив, що схожа ситуація була в Хорватії в 90-ті — і країна успішно з нею впоралася. Також, за словами новообраного очільника УАФ, Звонімір Бобан, який брав участь у створенні програми розвитку футболу в Хорватії, уже підтвердив співпрацю та обмін досвідом.

Фото Андрія Ющака

Зазначимо, що на Конгресі УАФ був присутній онлайн Йозеф Клімент, радник директора УЄФА з питань національних асоціацій. Загалом у конгресі взяли участь 94 делегати, які представляють усіх постійних та асоційованих членів УАФ.

Здобувши 93 голоси з 94-х (сам Шевченко, який був делегатом конгресу, участі в голосуванні не брав), Андрій Шевченко заступає на посаду президента асоціації на пʼятирічний термін.

Першим віцепрезидентом УАФ обрали Павла Бойчука, віцепрезидентами асоціації — Сергія Реброва та Олександра Шевченка. Кількісний склад Виконавчого комітету УАФ було вирішено зменшити до 12-ти членів.

uaf.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *